Kršćanska glazba pokazuje ekumenizam

Kršćanska duhovna glazba jako je popularna u inozemstvu, a i u Hrvatskoj pušta svoje korijene.

Andrej_Grozdanov2.jpg
Objavljeno:
 
19.01.2012 00:00

Kršćanska duhovna glazba jako je popularna u inozemstvu, a i u Hrvatskoj pušta svoje korijene. Naime, glazba je jedan od najuspješnijih načina širenja evanđeoske poruke prvenstveno mladima pa i drugima koji vole uživati u lijepoj i kvalitetnoj glazbi.

„Glazba je medij kojim su mladi najviše okruženi pa stoga kršćanska glazba najlakše prodire do njih, a ujedno u novom ruhu prenosi poruku staru dvije tisuće godina u 21. stoljeće“, rekao nam je glazbenik, teolog i radijski voditelj Andrej Grozdanov.  

Grozdanov je aktivan glazbenik, u zemlji i inozemstvu pogotovo na području suvremene kršćanske glazbe te je gitarist grupe Kristina koja promiče duhovnu kršćansku glazbu. Također, na Hrvatskom katoličkom radiju uređuje i vodi emisiju „Lifesong“ u kojoj su predstavljeni suvremeni izvođači inozemne kršćanske glazbe.

„Moram istaknuti da 95 posto glazbe duhovnoga kršćanskog karaktera dolazi od autora protestantske vjeroispovijesti. To zapravo nije važno, jer te su pjesme kvalitetne i baština su Kristove Crkve. Te pjesme, poput „Moj Isus, moj Gospod“, „Kakav prijatelj je Isus“, „Milost“, „Hosana“, pjevaju se na mnogim susretima katoličke mladeži kao i na susretu s Papom“, rekao je Grozdanov.

Budući da je pripadnik Baptističke crkve u Rijeci, upitali smo našeg sugovornika što za njega znači ekumenska molitvena osmina. Kako je poručio, ta zajednička kršćanska molitva ima posebnu jačinu, jer se tada pokazuje jedinstvo Crkava koje su Kristove.

Izvor: Laudato

Jeste li ovaj mjesec uplatili za Laudato TV? Znate li da naš rad ovisi gotovo isključivo od donacija dobrih ljudi? Pridružite nam se u Klubu prijatelja!

Još iz rubrike: Aktualno

Još iz rubrike: