Hrvatska nogometna reprezentacija izborila plasman na Euro 2020.

Hrvatska je u Rijeci pobjedom 3:1 nad Slovačkom izborila nastup na Europskom prvenstvu koje će se održati iduće godine.
Autor: Laudato/K.P. Photo: PIXSELL subota, 16. studenog 2019. u 23:50

Slovačka je povela golom Roberta Boženika u 32. minuti, a s tim rezultatom se otišlo i na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu Hrvatska nogometna reprezentacija uspjela je preokrenuti rezultat. Sve je počelo pogotkom Nikole Vlašića u 56. minuti, samo četiri minute kasnije iz kornera zabija Bruno Petković, konačnih 3:1 postavlja Ivan Perišić u 74. minuti.

Od 66. minute Hrvatska je igrala s igračem više zbog isključenja slovačkog igrača Roberta Maka.

Hrvatska je tako pobjedom osvojila prvo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj skupini te izborila ukupno šesti nastup na europskim prvenstvima, a peti zaredom.