Hrvatska uvjerljiva na otvaranju Europskog prvenstva

Hrvatska vaterpolska reprezentacija otvorila je Europsko prvenstvo u Mađarskoj pobjedom.
Autor: laudato.hr/D.R. Photo: pixsell.hr utorak, 14. siječnja 2020. u 17:06
Priželjkivan start hrvatske vaterpolske reprezentacije obistinio se lakše no očekivano. Uvjerljiva pobjeda protiv Njemačke rezultatom 17:9 riješila ih je prve prepreke pred ključnu utakmicu skupine A s Crnom Gorom.

Izabranici Ivice Tucaka imali su slab ulazak u utakmicu, dopustivši Nijemcima da prvu četvrtinu dobiju s 2:1. 'Domaćin' na papiru dobro je namučio Hrvatsku, ali samo u prvih sedam minuta. Nakon toga Hrvatska je uspostavila svoju igru te u iduće dvije četvrtine postigla dvanaest pogodaka. U posljednjoj četvrtini hrvatski su reprezentativci zabili još četiri pogotka i tako potvrdili tri boda.

Najefikasniji član 'Barakuda' bio je Lovre Miloš s tri pogotka, dok su petorica zabila po dva pogotka. Također vrijedi istaknuti vratara Marka Bijača koji je sakupio 10 obrana.

Iduću utakmicu Hrvatska igra u četvrtak 16. siječnja protiv Crne Gore.