Laudato
  • Košarica
  • Vaša košarica je prazna.
  • Facebook
  • Twitter
Croatian English
  • Naslovnica
  • Upoznajte nas
    • O portalu
    • O djelatnosti
    • Kontakt
  • Vijesti
    • Laudato
    • Vijesti
  • Apdejtana Riječ
    • Liturgijska godina A
    • Liturgijska godina B
    • Liturgijska godina C
  • Kolumne
    • Šutnja (ni)je zlato
    • NAŠVAŠISTI
    • Kap(i) u moru
    • Obitelj - Crkva u malom
    • SlaNe note
    • Isplazi hrvatski jezik
    • Ekonomska raskrižja
    • Dežurni za kulturu
  • Profili
  • Naši susreti
  • Razmišljanja
  • Glazbena scena
    • Izvođači
    • Festivali

Vijesti

  • Mediji: njujorški kardinal Papin nasljednik

    Talijanski mediji su uoči Papinog proglašenja novih kardinala, njujorškog kardinala Timothyja M. Dolana prozvali Papinim nasljednikom. Nakon što su ustoličeni na kardinalsku dužnost, američki kardinali Timothy M. Dolan i Edwin F. O'Brien susreli su se s medijima koje je interesiralo ima li kakvih naznaka za to. Kako prenose strane katoličke agencije, kardinal O'Brien je rekao da majka kardinala Dolana to isto želi.

    Njujorški kardinal Dolan na talijanskom je u šaljivom tonu odgovorio talijanskim medijima da ne razumije to pitanje.

    No, novinarima je kardinal O'Brien otkrio da je u petak, 17. veljače kardinal Dolan na izvrstan način kardinalima predstavio glavne značajke nove evangelizacije.  

    Naime, tom je prilikom njujorški kardinal Timothy M. Dolan naglasio da svi imaju potrebu za otkrivenjem božanskog, čak i oni koji žive u potpunosti sekulariziranim životom. Rekao je da prvi korak u evangelizaciji mora biti potraga za živim Bogom.

    Potom, istaknuo je Isusovu poruku „Ne bojte se“, i poručio da se bude sigurnima i pouzdanima u naviještanju Božje riječi, budući da je Božja snaga ta koja omogućuje da ljudi šire evangelizaciju.

    Kako je rekao, treba se imati na umu da nova evangelizacije nije predstavljanje religijske doktrine već osobe koja se zove Isus.  Iz toga prozilazi da je potrebno naviještati Isusa putem kateheza kako bi se ljudima On i Njegova riječ približila.

    Njujorški kardinal je napomenuo da evangelizator, odnosno navjestitelj Božje riječi mora biti vedar, jer ga ona i nadahnjuje.

    Na kraju, istaknuo je mučeništvo. To je, kako je poručio, podsjetnik da i danas postoje oni koji su progonjeni zbog svoje vjere i ti mučenici daju svoj doprinos novoj evangelizaciji.  

    Izvor: Laudato/Zenit/EWTN News

    Objavljeno: 20.02.2012.   Iz rubrike: Vijesti iz života Katoličke crkve  
    Povratak
  • Tweet
    Share
  • razmišljanja


  •      Hvala ti, o, blaženi


  • Multimedia

    Audio galerija Foto galerija Video/TV

  • Newsletter

    Prijavite se na newsletter
  • Suveniri

    Multimedija

    Knjige

    Dječji program

    Uvjeti poslovanja

    • Zagreb
    • Importanne Galeria
    • Iblerov trg 10, mezanin 317
    • 10000 ZAGREB
    • tel 01 46 46 888
    • Pogledajte lokaciju
    • Slavonski brod
    • Šetalište braće Radić 7
    • 35000 SLAVONSKI BROD
    • tel 035 441 350
    • Pogledajte lokaciju
    • Zadar
    • Ulica don Ive Prodana 11
    • 23000 ZADAR
    • tel 023 300 749
    • Pogledajte lokaciju
    • Zagreb
    • Laudato Corde
    • Maksimirska 10
    • 10000 ZAGREB
    • laudato.corde.hr
    • tel 01 400 43 63
    • Pogledajte lokaciju
  • Naslovnica
  • Upoznajte nas
  • Vijesti
  • Apdejtana Riječ
  • Kolumne
  • Profili
  • Naši susreti
  • Razmišljanja
  • Najave
  • Glazbena scena
  • Multimedija

Laudato d.o.o. Laginjina 7a, 10 000 Zagreb / T: +385 (0)1461 11 11 / F: +385 (0)1 461 27 22 / OIB: 86303026965 / W: www.laudato.hr / E: laudato@laudato.hr

 Security code